När min lilla vagn och jag rullade hemåt igen så fanns det lite saker i den! Nu kan jag inte avslöja vad, för någon ska få det mesta i present snart.
Spanade flitigt efter skor till våren men hittade inga… vet inte vad jag vill ha direkt men något tufft, gåvänligt som passar till kjol. Funderar på ett par Converse, vi får se. De är ju sådär lagom dåligt praktiska vid regn dock… Och vilken färg i så fall? Såg mönstrade på ett ställe, de var snygga. Ja, vi får se!
Jag hann också med lunch på ett mysigt ställe ihop med en bra bok. Grått ute men inget regn och sådär +10 så helt ok.
Nu kommer straxt T från en träningsrunda på golfbanan, ska se till att han dammsuger tror jag!
25 februari 2011 kl. 23:08 |
Hoppas allt gått bra med dig. Mår du väl?
Dog för övrigt lite när du beskrev ditt hus i Sverige! Bodde ni i Skåne? Det är inte till salu för en löjligt billig penning? :)
Härlig helg kära du!
26 februari 2011 kl. 9:45 |
Operationerna är nästa och näst nästa onsdag så jag mår bra än så länge ;-) Antar att det var det du syftade på!
Nä, vårt hus låg i Järna utanför Stockholm, eller ligger, fast numera är det sålt ju. Kanske jag ska maila lite bilder så du får dregla lite till ;-)
26 februari 2011 kl. 12:08 |
ett par converse har man alltid nytta av, de är så sköna och passar till allt (nästan)!
26 februari 2011 kl. 12:11 |
Precis! Och så insåg jag att det finns betydligt snyggare varianter i USA så jag ska kolla storlek, beställa på nätet och be makens kollega i USA att ta hit till mig! Men det blir nog ett par köpta här oxå. Kanske röda?