I morse körde vi från Long Beach mot San Diego. Fantastisk utsikt då vägen gick nära havet nästan hela tiden. Hus med ena sidan mot vägen och andra mot stranden! Troligtvis svindyrt att bo så men troligtvis också underbart!
Givetvis blev det ett stopp för bad i havet och lite solande. Och ja, shejken på bilden är min man… han har blivit lite väl solbränd på ”toppen” så därav denna look ;-)
Sedan vidare till San Diego och vårt hotell. Här ska vi vara resten av resan, det vill säga fyra nätter och därför har vi valt ett lite bättre hotell och det är riktigt bra! Ska bli riktigt skönt att inte packa upp och ner varje dag och kunna vara på ett ställe. T och jag har hunnit med en rejäl PW nu i kväll. I morgon ska jag shoppa, de andra drar nog till havet för bad och T ska inspektera någon av de kända golfbanorna som finns här.
26 juli 2011 kl. 12:48 |
Ser ut som om ni har det underbart! Lycka till med shoppingen!
Massor av kramar från Cicki
26 juli 2011 kl. 18:21 |
Vi har det underbart! Och shopping ska det bli, straxt på väg!
26 juli 2011 kl. 14:29 |
skönt att ni får vara på ett ställe nu och njuta av sol och bad samt andra aktiviteter som ni känner för…kram
26 juli 2011 kl. 18:23 |
Ja, det ska bli skönt med några dagar utan bilfärd och upp- och ned packande!