Inte så dumt

Idag när klockan pep vid 6.20 så tänkte jag direkt att det är lääänge tills nästa gång! För J har två veckor påsklov nu och det innebär sovmorgon för mig också! Inte förrän den 16 april behöver vi gå upp tidigt igen. Lovar jag ska njuta!

Och så är det fredag idag! T landar i Bryssel straxt efter 8.00 och kommer hem direkt. Visserligen ska han jobba men hemifrån och det är då bättre än att han skulle åka direkt till jobbet från flyget.

Ikväll kommer vår gode vän J ner. Och hans golfklubbor. Jodå, inte lär jag se mycket av T och gästen under helgen men det unnar jag dem!

Medan T kommer hem så finns det andra som far iväg: För hemma i Sverige så far A på tjänsteresa till USA i dag morgon, en vecka i Asheville, North Carolina för hans del. Och när han kommer hem är det äntligen dags för honom att lämna den tillfälliga lägenheten i Växjö och flytta in i sin egna.

Annons

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s


%d bloggare gillar detta: