Tro nu inte att jag, bara för att T tycker annorlunda, gör som han säger.
Nej!
Men han har ofta bra idéer som kompletterar mina idéer.
Och detta var en av dem!
Är nog helt inne på grått nu.
Tror jag!
Tro nu inte att jag, bara för att T tycker annorlunda, gör som han säger.
Nej!
Men han har ofta bra idéer som kompletterar mina idéer.
Och detta var en av dem!
Är nog helt inne på grått nu.
Tror jag!
25 februari 2013 kl. 11:54 |
Gratt är alltid fint! Det är ju ocksa en väldigt lugn färg; sadana färger som man behöver i sovrum t.ex.
25 februari 2013 kl. 12:34 |
Ja, och jag gillar tanken. De rosa saker jag tänkt ha där, gardiner och påslakan, funkar ju också till en varm grå! Så jag tror vi är inne på ett bättre spår en den rosa!
25 februari 2013 kl. 12:41 |
Hahaha, det är väl därför man har de där karlarna. Så man inte alltid kan få ha rätt. Rosa är ju superfint, men grått kanske ändå håller bättre i längden. Och framför allt så är rosa och grått tillsammans riktigt bra! Lycka till nu.
25 februari 2013 kl. 12:47 |
Just nu fattar jag inte varför jag inte kom på grått själv… Men tur att T kom med idén!
Tror det kan bli riktigt fint!
26 februari 2013 kl. 23:38 |
Jag har nästan bara gråa väggar och gillar det jättemycket! Trägolv, vita lister och gråa väggar är väldigt snyggt.
27 februari 2013 kl. 9:12 |
Ja, det låter snyggt! Här skulle det bli trägolv, mörkgrå väggar och ljusgrå lister (alla vår lister, foder och dörrar är ljusgrå).