Förbättring önskas

Har skrivit om det förr. Men eftersom det inte verkar hända ett skvatt så är det värt att skriva om igen.
Fönar på hotell.
Alltså, var köper de dessa urkassa modeller de använder?
Oftast en väggmonterad sak som låter mer än den värmer, håret luktar bränt och frisyren blir mer något som skulle passa på ett troll.

Frågade i receptionen om de hade någon bättre, hon gick iväg, kom tillbaka med en liten kartong och upp ur den kom den till höger… Jaha, tänkte jag men tog med den efter att jag lovat att lämna tillbaka den till henne sedan.

dsc_4545

Om den var bättre? Nja, det var knappt märkbart så det fick bli tricket med pappersmuggen igen för att i alla fall inte misslyckas totalt.

Så skärpning alla hotell! Även kvinnor bor hos er och man ska väl inte behöva kånka med sin egen fön, eller?

Annons

2 svar to “Förbättring önskas”

  1. Annika Says:

    SANT! De är helt värdelösa. MEN vad smart av dig att sätta pappersmuggen så där. Ursmart. DET tipset tar jag till mig till nästa gång.
    Ha en fin helg nu!

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s


%d bloggare gillar detta: